Otvorený list pre pána Arcibiskupa Oroscha.

110
Publikované 8. septembra 2020 od

Otvorený list pre pána arcibiskupa Oroscha.

Vážený pán Arsibiskup Orosch!

Minulú nedeľu ste mali krásnu a dojímavú kázeň v kostole Dobrá voda. Preto Vám píšem svoju gratuláciu v otvorenom video liste s vlastnou hudbou (e to jedna z mojich vianočných piesní pre deti na texty Milana Rúfusa).

Z Vašej kázne bolo cítiť čistú, anjelskú lásku – čo veľmi milo prekvapilo , nakoľko som  o vás počul samé zlé veci – že ako nenávidíte takzvaných „liberálov,“, „slniečkárov“, a najmä našu milú Zuzanku Čaputovú., a ako nenávidíte pána Bezáka a Miklóška.

Moje slová berte , ako pochvalu a presvedčenie z opačného tábora –ja som tiež volil našu Zuzanku, ba dokonca (som hudobný skladateľ a video maker),  som pre ňu spravil niekolko hudobných videí, na téma: Ako bojuje naša čistá  Zuzanka-Kakrulka  proti zlým vlkom, mafiáncom-oligarchom.

Priznám sa, že aj ja som tak-trocha „liberál-slniečkár“( niekedy sám seba nazívam – liberálno-komunistický kresťan, – takýchto v latinskej Amerike je neúrekom)

A preto nechápal by som, ak by ste cítili nenávisť voči liberálom. Veď z vašich očí vyžaruje  nádherne čistá, detská dobrosrdečnosť.

Čo sa týka ochranu dieťaťa od samého počatia – plne s Vámi súhlasím. Od momentu začatia  delenia bunky v maternici, plod musí byť chránený , v opačnom prípade je to vražda a prieči sa prírodným zákonom, ba dokonca aj z aspektu  ateistov. Pre mňa bolo jasné, že cítite lásku ku každej ľudskej bytosti.

Bolo úchvatné, ako výstižne ste charakterizovali  tajomnú a Božskú inšpiráciu – ja , ako tvorivý umelec  cítim  tento rozumom nepochopiteľný zázrak denno-denne.

P.S.:Ja som temer 100=-ne presvedčený, že asi  5 –až 10 rokov trvajúce nezmyselné rozdelenie sveta na dobrých kresťanov a vlastencov –Kotleba, Putin,najnovšie aj Fico, Charabín, srbské nacionalosti, Nicolas Maduro, a spol. – a na druhej strane tí  zlí „slniečkáry“ mimovládky, liberály,šoršovci, židovské  a slobodomurárské sprísahanci, zlí moslimovia – teda toto absurdné rozdelenie pochádza z dielne  ruskej tajnej agentúry – s cieľom rozbiť Európu a nato. Nie je náhoda, že celá táto hystéria sa začalo v tej istej dobe, keď Ukrajina sa začala definitívne  oddeľovať od „matičky sovietskej Rusi“.

 

Zo srdca Vám prajem mnoho síl a zdravie pre Vašu ďalšiu prospešnú prácu.

S úctou Mgr.art Peter Ličko